Gdzie wykorzystuje się malowanie przy użyciu proszku

Jedną z technik malowania stali i oczywiście metali nieżelaznych jest użycie specjalistycznego proszku. Jest to ogólnie mówiąc malowanie proszkowe. Wykonuje się je za pomocą specjalnych linii do malowania, w jakie zaopatrzona jest każdego rodzaju malarnia proszkowa. Tam też przy pomocy proszku a także wysokiej temperatury, wykorzystując cechy magnetyczne materiału, przeprowadza się proces malowania. Rzecz jasna jest to całkowicie inny proces, aniżeli pomalowanie pędzlem lub też naniesienie powłoki lakierniczej za pomocą natrysku. Jest to proces zdecydowanie bardziej wieloaspektowy, który niemniej jednak daje bardzo korzystne efekty. W rezultacie uzyskuje się mocną i grubą powłokę lakieru, która ma dane właściwości.

Cechy malowania proszkowego?

Przede wszystkim, z uwagi na to, iż samo malowanie za pomocą proszku wymaga zastosowania właściwej technologii, powłoka w rezultacie finalnym jest bardzo efektowna. W zależności od użycia farby, czy to połyskliwej, czy też farby matowej, malowanie proszkowe felg czy też pozostałych elementów stalowych a także aluminiowych, odbywa się w wytyczonych warunkach, a powłoka jest jasna i połyskująca lub matowa. Farba ta ma własności ferromagnetyczne, przylega niezwykle mocno do powierzchni i jest znacznie bardziej trudna do porysowania i zdrapania aniżeli farby nanoszone inną metodą. W wielu malarniach wykorzystuje się jednocześnie inne chemiczne elementy, dzięki czemu jakość przeprowadzenia usługi jest niezwykle wysoka.

Malowanie na sucho

Malarnie proszkowe mają profesjonalne farby w proszku, a więc nie są to standardowe, znane wszystkim farby w wersji mokrej. W miejscowości Białystok, jak również w wielu pozostałych miejscowościach w Polsce malarnie proszkowe oferują swoje usługi na najwyższym poziomie, zapewniając dostęp do nowej, wygodnej w zastosowaniu technologii. Najlepsza jakość powłoki malarskiej nabywana jest tylko i wyłącznie przy odpowiednio przygotowanym materiale, specjalnym podkładzie i na czystej, dostosowanej do tego celu powierzchni.

Więcej na: malowanie felg Białystok

ul. Pogodna na przeciwko sklepu LIDL, Teren KPKM
15-399 Białystok
tel. 606 20 7777

 

 

 

Dodaj komentarz