Małe mieszkanie – patenty ułatwiające aranżację z głową.

Wiadomym jest, że większość z nas marzy o przestronnym, dużym mieszkaniu, które będzie nie tylko wspaniałym azylem ale przede wszystkim miejscem odpoczynku i relaksu. Nie każdego jednak stać na zrealizowanie tych marzeń i w dobie coraz większych innowacji coraz  częściej stawiamy na mniejsze mieszkania, które przy wykorzystaniu kilku, prostych patentów możemy urządzić ze smakiem i sprawić, że będą znacznie funkcjonalne niżeli te o ogromnym metrażu.

Faktem jest, że aby urządzić małe mieszkanie w sposób funkcjonalny niezbędna jest wiedza na temat najnowszych nowinek ze świata aranżacji wnętrz. Nie zawsze nowoczesne i nieco ekstrawaganckie urządzenie mieszkania wiąże się z ogromnymi kosztami – dziś przedstawimy kilka prostych patentów, które pomogą nam z głową i wykorzystaniem każdego metra kwadratowego pięknie urządzić nawet najmniejsze mieszkanie.

Postaw na jasne kolory ścian

Przy aranżacji wymarzonych czterech kątów częstym problemem jest dobór odpowiedniego koloru farb ściennych. Nie każdy pamięta jednak o tym, że dobór odpowiednich kolorów ścian ma ogromny wpływ na wygląd i… optyczne powiększenie naszego mieszkania. Faktem jest, że jasne, przejrzyste kolory pomogą przedstawić nam nasze mieszkanie w jak najlepszym świetle, a zwrócenie uwagi na drobne detale sprawi, że nasze cztery kąty będą nie tylko znacznie przestronniejsze ale i funkcjonalniejsze i nowocześniejsze.

Wybierając farby ścienne powinniśmy zwrócić dużą uwagę na rodzaj farb. Mając dzieci lub planując założenie rodziny powinniśmy stawiać przede wszystkim na farby lateksowe i akrylowe, które są proste w pielęgnacji i czyszczeniu. Jak wiadomo – większość z pociech przejawia dusze artysty, wykorzystując do tworzenia swoich największych dzieł również ściany. Przy pokryciu ich wyżej wymienionymi rodzajami farb ich wyczyszczenie będzie wyjątkowo proste, gdyż będzie wystarczyło przetrzeć je szmatką nasączoną wodą.

Jasne ściany nie muszą oznaczać nudy. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się szablony i ciekawe wzory naklejek ściennych, które pozwolą na urozmaicenie i nadanie nowoczesnego charakteru każdej ścianie. W każdym większym sklepie budowlanym bez problemu nabyć możemy szablony ścienne, które przy ogromnym wyborze wzorów i kształtów sprawią, że z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Za pomocą wspomnianych szablonów stworzyć możemy ciekawe wzory, które przy wykorzystaniu brokatowych farb nadadzą naszym ścianom pięknego, ekstrawaganckiego stylu.

Składane organizery

Pudła, pudełka, pudełeczka… Szczególnie kobiety w swoich wymarzonych czterech kątach stawiają na ład i porządek, do którego wykorzystują różnokolorowe pudełeczka, będące na przestrzeni ostatnich lat są coraz popularniejszym dodatkiem niemalże każdego mieszkania. Składane pudełka wykorzystać możemy zarówno jeśli chodzi o segregację i utrzymywanie w ładzie chociażby naszej bielizny umieszczając je w szafach i szafkach ale sprawdzą się również  idealnie chociażby jako przydatne, a zarazem piękne organizery w toalecie czy kuchni.

Urocze, składane organizery są również fantastycznym rozwiązaniem jeśli chodzi o wydobycie pełni przestrzeni z królestwa naszej pociechy. Kolorowe wzory, naklejki, czy motywy ulubionych superbohaterów sprawią, że pudełeczka przypadną do gustu naszym dzieciom i z wielką przyjemnością będą przechowywać w nich swoje zabawki i cenne skarby. Warto jednak pamiętać o tym, że dobór  pudełeczek, które będą zdobić pokoik naszej pociechy powinien oparty być przede wszystkim o zdanie naszych milusińskich – jednokolorowe, nudne pudełka z pewnością nie przypadną im do gustu.

Wszechobecne lustra

Ciekawym patentem, który pomoże optycznie powiększyć nasze mieszkanie, nadając mu przy tym nowoczesnego i nieco ekstrawaganckiego charakteru jest wykorzystanie luster. Osobom, które marzą o optycznym powiększeniu czterech kątów zaleca się stosowanie szczególnie dużych luster o delikatnych, jednolitych ramach. Ciekawym i skutecznym patentem na powiększenie naszego przedpokoju jest powieszenie w nim dużego lustra, które będzie sięgać od sufitu aż po podłogę.

Lustra mogą stanowić również ciekawy dodatek w królestwie naszej pociechy. Małe lustra rozmieszczone na ścianie przeciwległej do okna pozwolą na wydobycie z niego głębi i wpłyną na znaczne rozjaśnienie naszego wnętrza, a jak powszechnie wiadomo – jasne, przejrzyste mieszkania wpływają na znaczną poprawę naszego samopoczucia! Lustra są niedrogim, a naprawdę ciekawym patentem. Wykorzystanie ich z głową pomoże na optyczne powiększenie naszych czterech kątów.

Postaw na małe dywany

Niegdyś duże, kolorowe dywany stanowiły nieodłączny element każdego mieszkania. Dziś całkowite zakrywanie podłóg przy pomocy masywnych dywanów odchodzi do lamusa. Mało kto wie, że wykorzystywanie małych, jednolitych dywanów ma ogromny wpływ na optyczne powiększenie naszego mieszkania. Ciekawą alternatywą są dywany Shaggy, które dzięki swojej przyjemnej strukturze przypadną do gustu nie tylko nam dorosłym ale i naszym pociechom.

Warto dodać również, że charakterystyczne dywany kładzione zazwyczaj w przedpokoju naszego mieszkania wpływają na optyczne pomniejszenie mieszkania. Jeśli chodzi o wykorzystanie dywanów powinniśmy postawić na minimalizm i pamiętać, że odkryte powierzchnie podłogowe są nie tylko znacznie prostsze w czyszczeniu ale wpływają również na optyczne powiększenie naszych czterech kątów.

Urządzenie małego mieszkania z głową i tak, aby wydobyć z niego każdy metr kwadratowy jest nie lada wyzwaniem. Pamiętajmy jednak, że odpowiednie zagospodarowanie powierzchni wpływa na panujący z nim ład, który natomiast przekłada się na nasze samopoczucie. Często przy wykorzystaniu kilku prostych patentów możemy znacznie powiększyć nasze mieszkanie sprawiając, że będzie azylem i miejscem, do którego będziemy chętnie wracać.

Czytaj także: https://askdom.pl/artykul/najemca-i-wynajmujacy-kto-jest-kim-i-jakie-ma-obowiazki/

Dodaj komentarz