Szafy – wybierz odpowiednie dla swojego domu!

Piękne i zadbane wnętrze to nie tylko kwestia idealnie dopasowanych kolorów ścian i dodatków ale przede wszystkim – spełniających swoje  funkcje mebli, które będą nie tylko skrytką na wszelkie skarby ale również elementem wystroju naszych czterech kątów. Ich dobór jest zazwyczaj niesłychanie trudny, gdyż nie zawsze funkcjonalność o jakiej marzymy idzie w parze z kolorem i wyglądem dopasowanym do ogółu wnętrza. Wygodne komody, szafki czy toaletki to niektóre z elementów meblowej układanki w każdym domu, na której czele stoi duża, dopasowana do naszych potrzeb szafa!

Szafa jest niezbędnikiem w każdym domu i jak bez komody, czy przeszklonej witryny możemy się obejść, tak element ten znajduje się w mieszkaniu każdego z nas, niezależnie czy stawiamy na nowoczesny, ekstrawagancki czy nieco bardziej elegancki wystrój czterech kątów. Szafa jest meblem, który znajduje się zazwyczaj na korytarzu – w roli ten najlepiej spisują się  duże szafy przesuwne, które pomieszczą nie tylko okrycia wierzchnie i buty naszych gości ale stanowić będą również znakomita kryjówkę dla naszych ulubionych butów. Ponadto chyba żadna z Pań nie obejdzie się bez szafy zlokalizowanej w sypialni lub garderobie, które pozwala na skrupulatne segregowanie i rozwieszanie naszych ubrań co wpływa na zachowanie większego porządku w domu. Szafa jest więc totalnym must – have w każdym domu, jednakże czym powinniśmy się kierować, chcąc wybrać tą idealną, dopasowaną do naszego wnętrza?

Dlaczego szafa?

Mimo, że obszerna szafa jest podstawowym elementem meblowej układanki w mieszkaniu każdego z nas, wielu zastanawia się co tak naprawdę o tym decyduje. Mebel ten natomiast to nie jedynie schowek na różnego rodzaju szpargały ale przede wszystkim – alternatywa dla zadbanych i wyprasowanych ubrań. Jest to niewątpliwie ważny element każdego domu i w zależności od naszych osobistych preferencji dobieramy idealną liczbę szaf. Ówcześnie wybór ten jest zadowalający i bardzo szeroki – począwszy od wybranego przez nas wzoru, koloru czy rozmiaru aż po szafy na wymiar, którą możemy sami zaprojektować!

Kryteria doboru odpowiedniej szafy

Dobór odpowiedniej szafy, która będzie zdobiła naszą sypialnię, korytarz czy salon jest nie lada wyzwaniem. Jak już bowiem wspomnieliśmy jest to jeden z istotniejszych mebli w naszym domu, a zakup ten odpowiedniej i solidnej pozwoli nam na długie lata jej użytkowania. Udając się do sklepu meblowego lub przed rozpoczęciem przeglądania internetowych ofert szaf zastanowić powinniśmy się przede wszystkim nad tym, co zamierzamy umieścić w naszej wymarzonej szafie. Wiele zależy od osobowości – niektórzy z nas na pierwszym miejscu stawiają ogrom miejsca na wieszaki mogące pomieścić nasze ubrania, jeszcze inni – stawiają na sprytne półki i szafki z przegródkami, które pozwolą na posegregowanie bielizny, krawatów czy innych dodatków.

Odpowiednia szafa to nie tylko ta bogato zdobiona ale przede wszystkim ta, która idealnie wpasuje się w przeznaczony przez nas metraż. Warto zatem przed przystąpieniem do zakupu swojej wymarzonej szafy dokonać  dokładnego pomiaru, uwzględniającego wysokość i szerokość, które będą wymiarami maksymalnymi tego istotnego mebla.

Szafa na wymiar – tak czy nie?

Zdarza się, że przeglądając tysięczną ofertą atrakcyjnych szaf na stronach internetowych czy oglądając je w sklepach stacjonarnych nie możemy trafić na produkt, który w stu procentach spełnia nasze wymagania i jest dostosowany do naszych osobistych preferencji. Większość z nas w takim przypadku decyduje się  na zaprojektowanie szafy na wymiar. Mimo, że opcja ta jest droższa i wyniesie nas znacznie więcej, niżeli szafa z klasycznego sklepu meblowego jest to zazwyczaj najsensowniejsze rozwiązanie. Powinniśmy bowiem pamiętać, że ten istotny mebel ma służyć nam przez długie lata, a najtańsza, zupełnie niedopasowana szafa ze sklepu meblowego już po kilku miesiącach będzie wywoływać w nas tylko i wyłącznie frustrację. Warto więc zainwestować w szafę na wymiar – jest to opcja, która nie tylko pozwoli na wybór rozmieszczenia poszczególnych półek, półeczek i szuflad ale również daje możliwość wybory wymarzonej przez nas faktury i koloru tego istotnego w każdym domu mebla!

Szafa – inwestycja na lata

Chcąc cieszyć się szafą, która tak naprawdę nigdy nie wyjdzie z mody postawić powinniśmy nie tylko na wysoką jakość wykonania mebla ale również – na kolorystykę, która w razie naszych odmiennych wizji będzie mogła ulec  zmianie. Ówcześnie mamy naprawdę ogromne możliwości zmiany koloru zakupionych przez nas mebli – za pociągnięciem pędzla z wykorzystaniem specjalistycznych farb do mebli możemy zmienić kolor nie tylko mebli kuchennych ale również tych zdobiących salon czy pokoik naszej pociechy. Te specjalistyczne farby są odporne nie tylko na wodę ale również znacznie ułatwiają zachowanie mebli w odpowiedniej czystości! Szafa powinna być więc inwestycją na lata, która w późniejszym czasie przy odrobinie naszej kreatywności może stać się zupełnie nowym meblem!

Podsumowanie

Dobór odpowiedniej szafy wbrew pozorom nie jest wyborem prostym i wymaga dokładnego przemyślenia i przeanalizowania tego, czego tak naprawdę oczkujemy od naszej wymarzonej szafy. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby postawić na wysoką jakość wybieranego przez nas mebla, gdyż  zakup ten powinien być inwestycją, która będzie służyć nam przez długie, owocne lata!

Wymarzony dom w Białymstoku znajdziesz tutaj: https://www.askdom.pl/sprzedaz/domy/bialystok

 

Dodaj komentarz