Blachodachówka- Zalety zastosowania

Blachodachówka znalazła szerokie zastosowanie w budynkach mieszkalnych. Wiele osób decyduje się na takie pokrycie dachu ze względu na zalety, jakie niesie za sobą jej położenie na dachu. Blachodachówka ma wiele pozytywnych cech. Warto więc dowiedzieć się, kiedy jej zastosowanie jest najbardziej opłacalne.

Sposób powstawania blachdachówki

Jak wiadomo, blachodachówka do złudzenia przypomina tradycyjne pokrycie dachówką. Dzieje się tak, ponieważ jest ona przerabiana i formowana dzięki specjalnym maszynom. Gotowa blacha prowadzana jest to taśmy, która sprawia, że blachodachówka staje się wygięta. Następnie jest ona przycinana na wymiar klienta.

Jakie cechy ma blachodachówka?

Jak wiadomo, blachodachówka ma wiele zalet, które odróżniają ją od innych pokryć dachu. Jakie zalety można jej przypisać?

  • Trwałość- to chyba największa zaleta, jaką można przypisać blachodachówce. Jest ona odporna na odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Szacunkowo może wytrzymać nawet 80 lat. Zazwyczaj producenci udzielają około 15-20 lat gwarancji.
  • Wodoodporność- to kolejna cecha blachodachówki. Nie nasiąka oraz nie zmienia swojej objętości i wyglądu podczas deszczu. Jest na niego zupełnie obojętna.
  • Lekkość- to kolejny plus blachodachówki. Dzięki niewielkiej wadze stropy nie są obciążone. Nie trzeba więc decydować się na masywną więźbę dachową.
  • Nierdzewność- to zaleta, jaka popularnie przypisywana jest blachodachówce. To tworzywo bardzo długo odporne jest na powstawanie możliwej korozji.
  • Łatwość montażu- Fakt, że blachodachówka sprzedawana jest w płatach, sprawia, że jej montaż jest niezwykle prosty. Wystarczy, że zostanie odpowiednio przycięta i przymocowana.
  • Plastyczność- Jest tak plastyczna, że można pokrywać nią nawet zawiłe konstrukcje dachowe.
  • Cena- To chyba najważniejsza zaleta. Tradycyjna dachówka jest niejednokrotnie cztery razy droższa od blachodachówki.

Czy warto zakładać blachodachówkę?

Oczywiście, że warto. Jest to świetne pokrycie dachu za niewielkie pieniądze. Nie warto inwestować sporych zasobów gotówki, ponieważ dobrej jakości blachodachówka nie różni się niczym od dachówki. Oczywiście w grę wchodzi cena i wygląd, jednak jest to dosyć snobistyczne podejście. Oczywiście osoby, które na to stać, mogą spokojnie zdecydować się na lepszej jakości pokrycie dachu, jednak nie jest to konieczne, ponieważ blachodachówka jest powszechnie cenionym i zakładanym materiałem. Warto rozejrzeć się jednak za sprawdzoną ekipą dekarzy. W tym przypadku liczy się fach w ręku.

Dodaj komentarz