Jak ozdobić ścianę w sypialni?

Sypialnia to nie tylko miejsce do spania. To również pomieszczenie, które zapewnia nam prywatność w ciągu dnia. Szukając miejsca do odpoczynku, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, najczęściej udajemy się do sypialni. Czytamy tam książkę, myślimy, oglądamy telewizję lub prowadzimy rozmowy. Ważne jest zatem to, aby sypialnia była komfortowa i po prostu się nam podobała. Aby uzyskać ten efekt, warto zadbać o ściany. Jakie mamy możliwości ich dekorowania?
 

Tapety na ścianę

Przyklejenie na ścianę tapety to najprostszy sposób na zmianę jej wyglądu. Wybór tapet jest naprawdę olbrzymi, a duża rozpiętość cen pozwala wybrać zarówno tapety tanie, jak i droższe, wykonane z trwalszych materiałów. Sam proces klejenia tapet może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości jest to prostsze niż się wydaje. Kluczem do sukcesu jest właściwe przygotowanie podłoża, a szczególnie usunięcie starych tapet, łuszczącej się farby, gwoździ i kołków oraz uzupełnienie ewentualnych otworów i szczelin. Przed klejeniem ścianę należy zagruntować, aby zwiększyć przyczepność kleju.

Naklejki i szablony dekoracyjne

Kolejny sposób to wykorzystanie gotowych naklejek samoprzylepnych na ścianę. Są one wykonane z bardzo wytrzymałej folii, odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Można również sięgnąć po dedykowane szablony do malowania. One również są przygotowane do przyklejenia, z tą różnicą że klej jest słabszy, tak aby po pomalowaniu bezpiecznie móc szablon odkleić. Wzory naklejek i szablonów są różnorodne – zawierają motywy roślinne, zwierzęta, a także hasła i cytaty.

Drewniane lamele

Jest to nowoczesna forma dekorowania ścian, składająca się z pionowych listew drewnianych. Mocuje się je do ściany w równych odległościach. Tworzą one przestrzenny panel dekoracyjny. Aby podkreślić ich urodę i atrakcyjny wygląd ściany, warto zainstalować podświetlenie LED – od góry i dołu lameli. Montaż tego elementu dekoracyjnego jest bardzo prosty i łatwy dzięki dołączonym szablonom i dystansom.

Na remont sypialni szybka pożyczka

Perspektywa remontu sypialni może być bardzo kusząca. Zwłaszcza jeśli to pierwszy remont od wielu lat. Zmiana wyglądu ścian może być pierwszym krokiem do większego zakresu prac. Wymiana mebli na nowych, ułożenie nowej podłogi, zmiana oświetlenia. Te i inne plany można zrealizować nie oglądając się na finanse i oszczędności. Szybka pożyczka to gotówka prosto na konto, za którą kupisz niezbędne materiały, jak również opłacisz wykonawców remontujących Waszą sypialnię.

Dodaj komentarz