Charakterystyka piecyków kominkowych

Piece kominkowe rewelacyjnie sprawdzają się w pomieszczeniach, które zimą potrzebują szczególnego dogrzania. Warto wiedzieć, iż są one bardzo łatwe w obsłudze jak i w montażu. Ich dużym plusem jest fakt, że nie potrzebują one żadnego murowania. Piece kominkowe cieszą się uznaniem wielu osób. Mogą one posiadać różny wygląd oraz kształt. Rodzaj przeszklenia stanowi zazwyczaj płaska szyba, przez którą widać wszystkie płomienie. Piece kominkowe mogą posiadać różne wersje wykończeń. Duża popularnością cieszą się piece kominkowe z żeliwa, stali, oraz elementami ceramiki. Piece te, wspaniale mogą się komponować zarówno z standardowym budownictwem jak i z nowatorskimi wnętrzami. Warto mieć na uwadze również fakt, iż piece kominkowe w zależności od mocy konkretnego urządzenia, mogą ogrzać nawet bardzo duże powierzchnie, do około stu osiemdziesięciu metrów kwadratowych. Najnowocześniejsze modele piecyków posiadają funkcję tak zwanego ,,palenia ciągłego”. Wyżej wymieniona funkcja pozwala na utrzymanie żaru w piecu przez nawet czas około dziesięciu godzin i to bez podkładania drewna.

Piece kominkowe – rodzaje

           Piece kominkowe cieszą się ogromną popularnością w dzisiejszych czasach. Wspaniale one się prezentują w każdym wnętrzu i są one bardzo praktyczne. Nadają one wspaniały klimat dla każdego wnętrza. Są one alternatywnym systemem grzewczym, który w szybkim czasie ogrzeje nawet duży dom. Warto wiedzieć, iż są różne rodzaje piecyków kominkowych. Najpopularniejsze z nich są następujące:

  • wolnostojące piece typu kozy, wspaniale prezentują się we wnętrzach w których zachowane jest starsze budownictwo. Mają one swój niepowtarzalny klimat oraz urok. Tego typu piece – kozy są proste w obsłudze.
  • Retro piece kafelkowe wspaniale sprawdzają się w domach w tak zwanym skandynawskim stylu.
  • Piece kominkowe, wykonane ze stali kwasoodpornej. Są to bardzo porządne piece, które nadają się do ogrzewania dużych wnętrz.

Piece kominkowe w budownictwie

         Piece kominkowe bardzo często wykorzystywane są do celów grzewczych oraz dekoracyjnych. Pełnią one właściwie podwójną rolę. Dużą popularnością cieszą się piece kominkowe wolnostojące. Ich wnętrze paleniska, może być wyłożone specjalnymi płytami szamotowymi, które to wspaniale akumulują ciepło. Dzięki takiej przydatnej funkcji, nawet po wygaszeniu ognia, piec kominkowy może jeszcze przez jakiś czas ogrzewać dany pokój w domu. Piece kominkowe mogą być umieszczane w salonach, biblioteczkach domowych, pokojach gościnnych lub codziennych.

Dodaj komentarz