Dachy i ich usterki

Dachy płaskie, jak i dachy spadziste stanowią istotny fragment każdego obiektu, tak przemysłowego, jak i przede wszystkim budynku przeznaczonego do zamieszkania. Jest to także jeden z bardzo narażonych na uszkodzenia modułów nieruchomości, ze względu na kontakt z mrozem, ciepłem i dodatkowo wiatrem. Stąd też sam montaż dachów ma obowiązek odbywać się w zgodzie z przepisami i kunsztem budowlanym, co ma wykluczyć ryzyko przeciekania dachu oraz ryzyko jego uszkodzenia.

Jeżeli chodzi o krycie dachów to do tego celu stosuje się różnego wariantu materiały. Dziś w największym stopniu popularnym materiałem jest dachówka, wykonywana z blachy lub materiałów ceramicznych, a także wszelakiego typu membrany. Coraz mniej popularnie zaś dachy przygotowuje się z takich produktów jak papy czy też pokryć porównywalnych do pap, ze względu na ich znacznie mniejszą trwałość, praktyczność oraz trudność w łączeniu. W przypadku pap, zwykle konieczna jest naprawa dachów, która niestety, ale może być drogocenna. Właśnie dlatego materiał ten stopniowo spisywany jest nic innego jak na straty. Wypada wiedzieć, iż systemy dachowe są inne w takich miejscowościach jak Białystok, i inne w takich jak na przykład miejscowości górskie.

Dachy płaskie są o wiele bardziej narażone na obciążenia które wynikają z nadmiaru opadów czy też śniegu. Posiadają w związku z tym przeważnie membrany, które efektywnie wyrównują siłę nacisku śniegu, lub też później lodu. W dachach spadzistych konstrukcja jest lżejsza, tymczasem dach posiada doskonalszy system odprowadzania śniegu a także lodu, a siły nie działają w tym przypadku w sposób bezpośredni pod kątem 90 stopni.

Traffic – Naprawa dachów Białystok

Dodaj komentarz