Gruntowny remont dachu

W wielu domach od czasu do czasu przyda się oczywiście gruntowny remont dachu. Spowodowane jest to chociażby utrzymaniem bezpieczeństwa we własnym domu. Z całą pewnością takie remonty powinny być jednak przeprowadzane przez doświadczonych fachowców. Czasami potrzebna jest tylko wymiana pokrycia, ale innym razem niezbędna okaże się kompleksowa naprawa dachów. Potrzebne są wtedy różnorodne materiały, dzięki którym dach nie będzie miał w sobie usterek i na wypadek negatywnych warunków atmosferycznych domownicy nie będą w żaden sposób zagrożeni. Ważną kwestią jest na pewno przegląd dachu, dzięki czemu spostrzeżone zostaną wszelkie uszkodzenia rynien, czy też miejsca, w których dach będzie przeciekał. Jest to istotna informacja dla fachowców, ponieważ wtedy wiadomo, od jakich miejsc należy zacząć remont, aby przeprowadzony został perfekcyjnie.

Docieplenie dachu

Bardzo ważną kwestią przy naprawach dachów jest na pewno ich docieplenie. Oczywiście można to zrobić za jednym zamachem, a specjaliści znają się na tym doskonale. Dzięki takim dociepleniom w okresie zimowym w danym domu będzie zdecydowanie cieplej, a więc mroźne powietrze na dworze nie będzie już w żaden sposób domownikom przeszkadzało. Przydatny okaże się w tym przypadku jakiś skuteczny materiał izolacyjny, najlepiej położyć go na dachu w kilku warstwach, ponieważ pogoda lubi czasem płatać właścicielom domów różne figle i taka izolacja może zostać uszkodzona, a wtedy docieplenie na nic się nie zda. Przy remontach nie można zapomnieć też o wymianie uszkodzonych elementów połaci, dzięki temu pokrycie dachowe będzie wykonane w optymalny sposób i wytrzyma kilka następnych lat. Oczywiście przy naprawie dachu trzeba wybrać też nowe dachówki, ale to już jest całkowicie zależne od upodobań klientów, którzy podejmują w tym zakresie ostateczną decyzję.

Co należy naprawić?

Przy wykonywaniu remontów dachów trzeba naprawić przede wszystkim usterki związane z:

  1. uszkodzonymi rynnami,
  2. uszkodzoną więźbą dachową,
  3. ugięciami i pęknięciami dachówek.

Takie prace należy wykonać niezwykle rzetelnie, ponieważ tylko wtedy zajdzie stuprocentowa pewność tego, że dach zostanie naprawiony poprawnie. Taki remont dachu może jednak potrwać nawet kilka tygodni. Wszystko zależy głównie od tego, w jakim konkretnie stanie technicznym się on znajduje oraz jaka jest jego wielkość. Lepiej jednak robić to cierpliwie i mieć pewność, że dach nie będzie przeciekał, a do tego od strony wizualnej będzie się prezentował naprawdę wspaniale w oczach przechodniów.

Dodaj komentarz