Różne typy oświetlenia łazienkowego

    Oświetlenie łazienkowe pełni w dzisiejszych czasach, dwie, bardzo ważne funkcje w domu oraz mieszkaniu. Otóż, po pierwsze musi wspaniale oświetlać całą łazienkę. Jest to bardzo ważne, gdyż wiele czynności wykonuje się w łazience i dlatego trzeba mieć dobrą tam widoczność. Drugą, również ważną funkcją jest fakt, że oświetlenie łazienkowe musi stanowić również piękną ozdobę wnętrza.

            Najważniejszymi strefami łazienki, są między innymi takie elementy, jak lustro, wanna lub prysznic oraz szafki. Tak naprawdę to każda z tych wyżej wymienionych stref, wymaga innego typu oświetlenia łazienkowego. Warto wiedzieć, iż pomysłów na oświetlenie łazienki jest bardzo dużo. Jednym z rozwiązań jest na przykład zamontowanie lampy wiszącej w łazience. Wspaniale, kieruje ona ciepłe oraz miękkie światło w dół. Nadaje pięknego klimatu, całej łazience. Miękkie światło wspaniale wygląda i ma bardzo dużą efektywność, gdyż przy nim można wykonać wiele czynności, takich jak golenie oraz czesanie czy malowanie. Również w tym wyżej wymienionym pomieszczeniu, jakim jest łazienka, można korzystać z lamp podłogowych. Wspaniale one prezentują się w łazience, nadają piękny nastrój i pięknie doświetlają trudno widoczne miejsca. Oświetlenie łazienkowe, ma przede wszystkim spełniać swoją funkcję świetlną, musi ono również budować ciekawy nastrój i również zdobić to wnętrze. W łazience, w okolicy szafek można również zamontować na kilka delikatnych kinkietów, ze światłem skierowanym w górę oraz w dół. Wygląda takie rozwiązanie niezwykle ciekawie oraz interesująco. Taki typ oświetlenia łazienkowego wspaniale podkreśla piękne szafki oraz daje na nie dobrą widoczność. Rewelacyjną alternatywą dla kinkietów, są na przykład piękne reflektorki. Instaluje się je na suficie z ukierunkowaniem wprost na ścianę. Natomiast jeśli chodzi o szafki, można też skorzystać z innego wariantu, mianowicie, tuż nad nimi, można umieścić listwy, które wspaniale oświetlają to miejsce. Sprawdza się to doskonale, w przypadku gdy na szafce umieszczone jest lustro.

Oświetlenie łazienkowe – na co się zdecydować?

           W dzisiejszych czasach wybór, jeśli chodzi o oświetlenie łazienkowe jest ogromny. Wiele osób zastanawia się na co się najlepiej zdecydować. Otóż, biorąc pod uwagę oświetlenie, trzeba się zastanowić jakie funkcje ono ma pełnić w łazience. Na przykład małą łazienkę trzeba optycznie zwiększyć, natomiast zbyt dużą, można lekko zmniejszyć, aby była ona bardziej klimatyczna. Przy wyborze oświetlenia łazienkowego, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • najlepiej zdecydować się na oświetlenie typu LED, jest ono najefektywniejsze,
  • tuż obok wanny warto zastosować halogeny, które doświetlą to miejsce,
  • świetlówki albo listwy ledowe umieszczone w rynnach sufitów, optycznie podwyższają sufit,
  • na ścianie nad lustrem warto zastosować reflektor albo listwę oświetleniową.
  • kinkiety na regulowanych ramionach są też bardzo efektywne.

Dodaj komentarz