Kabiny prysznicowe – w jakich wariantach występują?

Montowanie natrysku w łazience jest chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem nie tylko ze względu na oszczędność wody, ale również prostotę zastosowania czy modny design. W szczególności nowoczesne kabiny prysznicowe zachwycają atrakcyjnym wyglądem. Ich konstrukcja w niczym nie przypomina tradycyjnej, ściśle zabudowanej kapsuły. Jest transparentna, przez co napawa wizualną lekkością i wrażeniem przestronności. Nie trudno się domyśleć, że z tych właściwości najchętniej korzystają właściciele małych, ciasnych, nierzadko ciemnych łazienek w blokach. Współczesne modele kabin prysznicowych w przemyślany sposób eliminują problem związany z ograniczonym metrażem i jednocześnie pozwalają cieszyć się piękną przestrzenią – rodem z najlepszych magazynów wnętrzarskich.

Narożne i wnękowe

Na rynku znaleźć można wiele modeli kabin prysznicowych, jednak to rogowe cieszą się największym zainteresowaniem – w szczególności wśród posiadaczy niewielkich powierzchniowo łazienek. Przylegają do dwóch ścian, dzięki czemu nie sprawiają trudności w montażu, jak i utrzymaniu czystości. Mogą przyjmować rozmaity kształt – od kwadratowych i prostokątnych po pięciokątne i owalne, na półokrągłych kończąc.

Zaraz po narożnej, dużą popularnością cieszy się model wnękowy. Jak sama nazwa wskazuje, taka kabina prysznicowa umieszczona jest we wnęce i jej jedynym elementem konstrukcyjnym są drzwi. Niewątpliwą zaletą takiego natrysku jest możliwość umieszczenia na ścianach półeczek na kosmetyki i przyborów do mycia –  bez wprowadzania aranżacyjnego chaosu.

Kabiny prysznicowe do małych…

Gdy ograniczeniem w projektowaniu strefy kąpielowej jest metraż, polecanym wyborem jest model przyścienny. Tego rodzaju kabiny prysznicowe przylegają wyłącznie do jednej ze ścian łazienki, w związku z czym oferują większą swobodę w sposobie aranżacji. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele półokrągłe lub okrągłe, które pozwalają na przechodzenie bez obaw o ryzyko uderzenia w kanciasty róg.

… i dużych łazienek

Niezastąpione w przestronnych pokojach kąpielowych są wolnostojące kabiny prysznicowe, które z racji swojej budowy przyjmują przykuwający wzrok element wystroju. Umieszczone w środkowej części pomieszczenia będą oryginalną ozdobą łazienki. Ich jedynym ograniczeniem w sposobie montażu może być kwestia doprowadzenia instalacji wodnej. Wolnostojące kabiny prysznicowe w szczególności zarezerwowane są dla nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, w których nie ma miejsca na ornamentowe dodatki.

Dodaj komentarz