CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY?

Jeszcze dzisiaj możemy spotkać się w Polsce z domami, które nie mają podłączenie do sieci energetycznej. Prawie każdy z nas nie wyobraża sobie życia bez prądu. Jednak zawsze może zdarzyć się przerwa w jego dostawie. Jeśli do takiej sytuacji dochodzi niezbyt często oraz na krótsze odcinki czasu to nie musimy się tym przejmować. Kilkudniowe okresy bez prądu to wielki problem, który możemy rozwiązać zakupem agregatu prądotwórczego.

Zasilanie awaryjne

Prąd, jaki zapewnia nam agregat, jest znacznie droższy od tego, jaki czerpiemy z sieci. W związku z tym, zanim podłączymy jakiekolwiek sprzęty, należy się zastanowić których urządzeń naprawdę potrzebujemy. Podstawową rzeczą jest oczywiści instalacja grzewcza. Spora liczba nowoczesnych pieców, nie tylko działających na olej czy gaz, ale również na stałe paliwa, nie będzie funkcjonowała bez prądu. Bez niego nie mamy również co liczyć na funkcjonującą pompę ciepła. Ponadto bez działania obiegowych pomp nie mamy co liczyć na ich ciepło oraz wodę do mycia. Osoby posiadające w swoim domu mechaniczną wentylację również powinni ją podłączyć do agregatu. Również oświetlenie, lodówka, instalacja alarmowa czy zamrażarka to sprzęty, o których nie możemy zapomnieć. W każdym domu rzeczy, jakie muszą zostać podłączone, się różni, jednak wszyscy wiemy, że te kilka dni bez oświetlenia ogrodu czy świątecznej dekoracji damy radę wytrzymać.

Rozwiązanie jedno- czy trójfazowe?

Jest to zależne od odbiorników prądu, które będą podłączone do agregatu. Ich największa część wymaga prądu jednofazowego. Jednak osoby, które mogą pochwalić się własną wodą z hydroforu trójfazowego, będą musiały zakupić agregat trójfazowy. Jest to jednak znacznie droższe urządzenie.

Olej napędowy czy benzyna?

Dokładnie tak samo, jak auta możemy spotkać się z agregatami działającymi na olej napędowy oraz benzynę. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Rozwiązania z silnikiem diesla wiążą się z większym wydatkiem, jednak paliwo jest tańsze. Jest to zatem rozwiązanie dla osób, które doświadczają częstych oraz długich przerw w dostawie prądu. Współpracują one również lepiej z prądnicą niż agregaty benzynowe.

W przypadku wybrania agregatu stacjonarnego najbardziej ekonomiczny będzie model na olej napędowy. Przenośne wersje są zarezerwowane dla benzynowych silników. Obecnie mamy do czynienia z łagodnymi zimami, jednak warto odnotować, że agregaty benzynowe znacznie łatwiej odpalić na mrozie niż benzynowe. Tylko i wyłącznie modernistyczne agregaty stacjonarne mają w sobie zaimplementowane ogrzewanie silnika z wykorzystaniem grzałki elektrycznej. Takie rozwiązanie zapewnia łatwe odpalanie, nawet kiedy mamy do czynienia ze sporymi mrozami. Możemy się także spotkać z agregatami na biogaz czy gaz ziemny, są one jednak zarezerwowane dla działu przemysłu.

Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu, to warto postawić na stacjonarne agregaty dostępne pod adresem https://proton-polska.pl/pol_m_Agregaty-pradotworcze_Stacjonarne-162.html. Są to produkty świetnej jakości w konkurencyjnych cenach. Zadowoliły już wielu klientów, którzy obecnie cieszą się ze swojego dobrego zakupu.

Dodaj komentarz