Chcesz urządzić ogród w stylu włoskim? Wybierz najlepsze meble w śródziemnomorskim stylu

Włochy dla wielu osób są uwielbianym krajem, który kojarzy się z piękną roślinnością oraz smacznymi potrawami. Ogrody w stylu włoskim to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie epokę renesansu i lubiących wypoczywać w stylowym i ponadczasowym klimacie.

Charakterystyczną cechą ogrodów włoskich były niegdyś symetryczne kwatery roślin otoczone bukszpanowym ornamentem. Dodatkowo ogrody włoskie otoczone były murem, zdobionym rzeźbami oraz pokaźną i bujną roślinnością.

Planując ogród w stylu włoskim, warto przygotować miejsce zwane ciennikiem (przejście porośnięte pnączami). W celu stworzenia ciennika służącego do wypoczynku wystarczy sporządzić niewielką pergolę, która zapewni ochronę przed letnim i mocnym słońcem. Cienniki można obsadzić różnymi roślinami pnącymi się do góry, doskonale sprawdzi się winorośl charakteryzująca się bujnym ulistnieniem.

W każdym ogrodzie włoskim bogata roślinność łączy się z wodą, dlatego w tego typu ogrodach warto umieścić małą fontannę, oczko wodne lub sadzawkę. Niewielkie elementy wodne można również ustawić na tarasach w stylu włoskim.

Rośliny, które powinny znaleźć się w ogrodzie zaaranżowanym w stylu włoskim

Włochy to przepiękne tereny porośnięte smukłymi cyprysami, słonecznikami oraz winoroślą.  W polskim klimacie, niektóre z roślin porastających włoskie tereny nie sprawdzą się z powodu zbyt małej temperatury i słabszego nasłonecznienia. Idealnym rozwiązaniem zastępującym włoski cyprys niebieskozielony, jest pachnący jałowiec występujący w strzelistej formie.

Kwiaty w ogrodzie włoskim powinny mieć barwy czerwieni, żółtego oraz pomarańczy.  Poleca się sadzić w ogrodach włoskich byliny takie jak: żółta rudbekia, pomarańczowy i czerwony dzielżan oraz dużą ilość słoneczników. Dodatkowo urozmaicić wygląd ogrodu mogą drobne kwiaty oraz kolorowe krzewy i zioła. Ponad to można wyznaczyć mała przestrzeń w celu urządzenia włoskiego ogródka, gdzie znajdziemy pomidory, ogórki, cukinie oraz zioła takie jak bazylia i tymianek.

Włoskie meble ogrodowe

W każdym ogrodzie w stylu śródziemnomorskim nie może zabraknąć włoskich mebli ogrodowych. Obecnie znajdziemy je w przeróżnych sklepach ogrodowych i meblowych, zarówno stacjonarnie, jak w Internecie.

Włoskie meble ogrodowe doskonale ozdobią każde patio oraz miejsce do grillowania. Charakteryzują się wysokiej jakości materiałami, bogatą oprawą oraz ciekawym wzornictwem. Nawiązują do epoki renesansu i są funkcjonalne oraz stabilne. Włoskie meble ogrodowe to między innymi wygodne leżaki, krzesła, stoliki, stoły rozkładane i wiele innych dekoracji. W kategorii włoskich mebli ogrodowych znajdziemy meble wykonane z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego – polipropylenu często wzmocnionego włóknem szklanym.  Najpopularniejszym włoskim producentem jest między innymi firma NARDI, która zapewnia komfortowe meble ogrodowe o ponadczasowym designie. Marka znana jest na całym świecie i bardzo chętnie wybierana przez osoby mające słabość do stylu śródziemnomorskiego. W asortymencie znajdziemy między innymi: stoły i krzesła ogrodowe, leżaki, fotele i inne meble w klasycznym lub nowoczesnym stylu włoskim. Wybrane stoliki posiadają różną wysokość (kawową lub standardową) i idealnie nadają się do konsumowania posiłków w ogrodzie.

Włoskie meble ogrodowe to głównie wyjątkowe krzesła oraz stoły zachwycające przeróżnymi barwami oraz modelami. Wykonane są z odpornych materiałów i mają szerokie zastosowanie w przydomowych ogródkach. Wykazują dobrą odporność na uciążliwe skutki promieniowania ultrafioletowego i wody opadowej. Wielokrotnie wybierane są również przez właścicieli słynnych hoteli oraz restauracji.

Dodaj komentarz